top of page

2.Kariyer Günlükleri - Muş Alparslan Üniversitesi

Muş Alparslan Üniversitesinde düzenlenen 2.Kariyer Günleri etkinliğine davet edildiğim için teşekkür ederim. Beni üniversite yönetimine ileten, genç arkadaşlara ilham olabileceğimi aktaran sevgili Bilal Tunç beyefendiye de ayrıca hürmetlerimi bloğumdan da dile getirmek isterim.


Muş ilimize konuşmaya mı gittim? gezmeye mi? bilemiyorum :) Zira o kadar harika bir doğası var ki, gezmemek elde değildi. Yemeklerin lezzeti ise şahaneydi. Beni bilenler bilir, yemekle hiç işim olmaz fakat gerçekten oradaki tadabildiğim yemekler muazzamdı.


Gelelim üniversite macerama. Hiç diğer konuşmalarım gibi değildi. Bölge halkı bana Elon Musk gibi, Bill Gates gibi bakıyordu. Benimle iletişime geçerken ki saygıları ise bambaşka bir seviyede. Bunun aslında 2 sebebi var; Birincisi yetişme tarzlarından dolayı çok saygılılar, buraya hiç girmeyeceğim benim alanım değil. İkincisi, asıl gördüğüm ise kendilerini alt sınıf insan hissetmeleri. Bölgedeki bir çok arkadaşımız ile birebir sohbet ettiğimde, batıdaki üniversitedeki gençlerin çok daha şanslı olduklarını, kendi projelerine yatırım alma konusunda çok daha şanslı olduklarını düşünüyorlar. Kısmen doğru olmakla beraber çoğunluk olarak bence yanlış. Burada önemli olan doğru proje, doğru fizibilite çalışması ve doğru zamanlamadır. He bir de tabi ki doğru pazarlama da buna dahil. Burada ki konuşmalarımda bölgedeki gençlerin kendilerine özgüveni gelmesi/artması adına konuşmalarda bulundum. Kendi hayat zorluklarıma rağmen buralara nasıl geldiğimi anlattım. Çok etkilendiğim, tecrübe edindiğim bir etkinlik oldu. Katılan arkadaşlar için de iyi olduğunu onların ilgisinden farkettim. Yine görüşmek üzere!


https://www.instagram.com/p/CeTRpaBq_Pk/

Şunu unutmamak gerekiyor eyyy bu yazıyı okuyan genç arkadaşlarım. Hayatta herkes 1-0, 5-0, 10-0 önde başlayabilir. Fakat hiçbir başarı önde olana gelmez. Başarı hazır olana gelir. Siz çok çalışırsanız, hedeflerinize mutlaka ulaşacaksınız. Bu konuda daha detaylı bir yazı yazacağım..

Kommentare


bottom of page